Poslanec Jaroslav Faltýnek: Dobrý den, vážené kolegyně a kolegové. Já jenom rychlou reakci a repliku na pana bývalého ministra zemědělství Bendla.

Vážím si jeho otevřenosti v tomto vystoupení, nicméně naopak na rozdíl od něho se domnívám, že právě proto, že jsem pracoval a zatím stále ještě pracuji ve skupině Agrofert, která podniká vlastně v celé šíři českého zemědělství a potravinářství, tak vím přesně, co české zemědělství a potravinářství potřebuje. (Výbuch smíchu z lavic napravo.) Děkuju, díky moc. A budu se snažit samozřejmě v této pozici dál bojovat za zájmy českých zemědělců a potravinářů, jak jsem to dělal poslední tři roky při vyjednávání nové společné zemědělské politiky.

Z tohoto místa, a už jsem to i řekl na jednání zemědělského výboru, bych chtěl ještě jednou poděkovat bývalým ministrům zemědělství panu Fuchsovi a panu Bendlovi za to, že prostě se k tomu postavili nadstranicky v té době, když se vyjednávaly podmínky pro české zemědělce, a že se nám společně s Agrární komorou, s Potravinářskou komorou, s velkými firmami v naší zemi podařilo vybojovat pro české zemědělce těch 30 miliard korun ročně, které do toho sektoru půjdou - za prvé. A za druhé, že se nám podařilo zabránit na úrovni Evropské unie spolu s dalšími státy, že české zemědělství nebude zastropováno, to znamená, že nebude postiženo principem cappingu, který navrhovaly staré státy unie. A takto jsme zachránili českým zemědělcům během těch dvou let vyjednávání řádově osm až deset miliard korun.

Děkuji. (Tleskají poslanci hnutí ANO.)

Keyboard shortcuts

j previous speech k next speech