• Předseda PSP Jan Hamáček: Vážené paní poslankyně, vážení páni poslanci, vážení členové vlády, zahajuji přerušenou 24. schůzi Poslanecké sněmovny a všechny vás vítám. Prosím, abyste zaujali svá místa v jednacím sále. Rovněž vás prosím, abyste se všichni přihlásili svými identifikačními kartami a případně mi oznámili, kdo žádá o vydání karty náhradní. Pan poslanec Kalousek hlasuje s náhradní kartou číslo 1. Pan poslanec Schwarz karta číslo 6.

    Poprosím o klid.

    Ještě než přistoupíme k omluvám, chtěl bych vás všechny požádat, abychom minutou ticha uctili památku obětí teroristických útoků ve Francii a jinde ve světě, zejména v Nigérii a Pákistánu. (Proběhla minuta ticha.) Děkuji.

    Slovo má pan předseda klubu TOP 09. Prosím o klid. Prosím o klid, aby pan předseda Kalousek mohl sdělit sněmovně...

  • Poslanec Miroslav Kalousek: Děkuji za slovo, pane předsedo. Dámy a pánové, bylo mi ctí spolu s vámi držet minut ticha za oběti islámského terorismu jak v Paříži, tak v Pákistánu. Chtěl bych upozornit, že v Sýrii a v Iráku dnes již více než 100 tisíc životů podlehlo stejné zrůdnosti. Prosím tedy, abyste pod touto optikou posuzovali naši prosbu, která zazní, abychom se věnovali křesťanským rodinám v Sýrii a v Iráku, neboť je to i náš osud. (Potlesk TOP 09)